تومبا->خوانندگان->محمد معتمدی

محمد معتمدی

نام :محمد
نام خانوادگی :معتمدی
شهرت :محمد معتمدی
تاریخ تولد :۲ مهر ۱۳۵۷

محمد معتمدی متولد ۲ مهر ۱۳۵۷ در سبک موسیقی صنتی ایرانی کار میکند و در حال حاظر وی مجرد استپ در سال ۲۰۱۳ ضمن معرفی چهره برگزیده سال جایزه «فرانس موزیک فرانسه»  را به محمد معتمدی اهدا کردند.

بیوگرافی محمد معتمدی

محمد معتمدی

محمد معتمدی جزو معدود خوانندگانیست که به صورت خود آموز از دوران نوجوانی شروع به کار کرد و وی در خانواده متوسط و سنتی در شهر کاشان به دنیا آمده که علاقه ای به موسیقی نداشته اند وی فرزند سوم خانواده و هیچ یک از افراد خانواده‌ اش به سمت هنر و موسیقی نرفتند .در زمان تحصیل دانش‌ آموز خیلی شیطان و بازیگوش بود و همیشه در گروه‌ های سرود حضور داشت و سرود‌ هایی که خوانده‌ در آرشیو صدا و سیما موجود است به صورت حرفه ای تر در سال 76 شروع به فراگیری شیوه آواز طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش کرد و در زمینه های گوناگون خود را تقویت کرد .

قابل ذکر است که وی در رشته کارگردانی تحصیل کرده و خود وی درباره اینکه چرا به این رشته رفته دفترچه کنکور هنر را باز کردم و چند رشته را انتخاب کردم. دوست داشتم رشته تخصصی‌ام آواز باشد؛ اما چون ما در دانشگاه‌های‌مان رشته‌ای با این عنوان نداریم، ترجیح دادم رشته دیگری کار کنم و آواز را با استادانی که خودم دوست دارم، کار کنم و این شد که به تهران آمدم
تاکنون با گروه‌های متعددی فعالیت داشته که از جمله آنها می‌توان به گروه خورشید (مجید درخشانی)، همنوازان شیدا (محمدرضا لطفی)، ارکستر ملی ایران (فرهاد فخرالدینی)، هم آوایان (حسین علیزاده) و گروه ادیب (که خود وی پایه‌گذار آن است) اشاره کرد او در سال ۲۰۱۳ میلادی از سوی رادیو دولتی فرانسه به عنوان موزیسین برگزیده سال انتخاب شده و جایزه فرانس موزیک ۲۰۱۳ را دریافت نموده است.
دفاع از آواز زنان ایرانی
محمد معتمدی در مصاحبه ای گفته : کار کردن در حوزه آواز اصیل ایرانی بسیار دشوار است و طبیعتا زنان هر چقدر هم که مستعد باشند با این حجم از محدودیت انگیزه روی فرم نگه داشتن خود را از دست می‌دهند . فراموش نکنیم که آواز زنان بخشی از آواز ایرانی است و اتفاقا بخش خوش‌ رنگ آواز ایرانی هم هست

اپراهای عروسکی

  • ایفای نقش در اپرای مولوی، اپرای حافظ،اپرای عاشورا و اپرای سعدی از جمله مهمترین آثار محمد معتمدی است. وی در هر سه اپرای مولوی، حافظ و سعدی ایفاگر کارکتر اصلی داستان و نقشِ اول می‌باشد.
  • صحنهٔ دیدار شمس و مولانا از اپرای مولوی، که در آن محمد معتمدی در نقش مولوی و همایون شجریان در نقش شمس به هنر نمایی می‌پردازند، از جمله موفق‌ترین سکانس‌های این اپراهای عروسکی می‌باشد که با استقبال چشم‌گیر هنردوستان مواجه شده است.
عکس جدید محمد معتمدی
عکس جدید محمد معتمدی
عکس محمد معتمدی
عکس محمد معتمدی

تمامی آهنگ های محمد معتمدی

نام آهنگ نام آلبوم لینک دانلود آهنگ
دانلود آهنگ دستم را بگیر از محمد معتمدی دانلود لینک

محمد معتمدی و همسرش

محمد معتمدی و همسرش
محمد معتمدی مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است و هیچ خبر و عکسی از نامزدی و همسرش که توسط خودش تایید شود در رسانه ها منتشر نشده است

عکس همسر محمد معتمدی

نظرات